Tepekule Catering Yemek Okulu

logo

Bizler SGB Gıda Ltd.Şti. olarak uzun yıllardır gıda sektöründe faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.
Gelmiş olduğumuz noktada misyonumuz gereği konu ile ilgili eğitim ve öğretim konusunda da birşeyler yapmamız gereğini hissettik. Bu duygu ve düşüncelerle bundan 2 yıl önce okul çağındaki çocukların beslenme konusunda bilinçlendirilmesini kendimize bir hedef olarak belirledik.
Tepekule’deki merkezimizde kurduğumuz eğitim mutfağı bu konuda büyük ilgi gördü.
Bu süre zarfında okullardan 12-15 yaş grubunda beslenme sorunu olan çocukların bilgilendirilmesi amaçlı atölye çalışmaları düzenledik.

Diyetisyenler eşliğinde kuramsal bilgiler ve popüler filmlerin yanısıra, özellikle obezitenin yol açtığı sorunların gözler önüne serildiği sunumlar çocukların çok ilgisini çekti. Daha sonra hep birlikte yemek yapma sürecine katıldılar. Öğretmenleriyle birlikte yemekler yenildi.. Özellikle arkadaşlarına konu ile ilgili bilgilendirme yapmaları önerildi. Okul yöneticilerinden aldığımız geri bildirimler ise bizi fazlasıyla mutlu, ama özellikle de motive etti.

DSC_01781

Bunun üzerine mevcut eğitim mutfağını büyütme kararı aldık. Yıl sonuna kadar devreye girmesi planlanan bu mutfakta hem okul ve öğrenci sayısının arttırılması, hem de çeşitli workshopların  programa eklenmesi çalışmalarımız sürdürülmektedir.
Söz konusu workshoplar her yaştan ve her meslek grubundan katılımcıların aylık belli programlara katılması şeklinde planlanmaktadır. Bu kapsamda şirketlere elemanları için özel motivasyon arttırıcı programlar da düzenlenecektir.

h65489548

Sanver Süzek hakkında

1961 yılında İzmir’de doğdu. E.Ü. İşletme Fakültesi- İşletme Finansı ana bilim dalından 1981 yılında mezun oldu.Aynı bölümde Araştırma görevlisi olarak 1987 yılına kadar çalıştı.Yüksek lisansını ‘Sermaye Artırımına Giden Firmaların Finansal Analizi’ tezi ile tamamladı. 1988-1999 tarihleri arasında Bodrum’da turizm seyahat acentacılığı ve otel yatırım ve işletmeciliği alanlarında yöneticilik yaptı.1996 yılında Bodrum Bardakçı koyundaki Mavi Otelin, 1999 yılında Bodrum Türkbükü’nde Mavi Suite otelin açılışını ve 2010 yılına kadar da işletmeciliğini yaptı. 2002-2003 döneminde İzmir’de Blue Miles adlı restorantın açılışını ve işletmeciliğini yaptı. 2003-2007 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Bölgesel Kalkınma ve İşletme Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi (BİMER)’in Danışma Kurulu Üyeliği yaptı,aynı dönemde BİMER’e bağlı AH-LA (American Hotel – Lodging Association) programında Otel – Restaurant Yönetimi ve Turizm Semineri, yine BİMER’e bağlı BEMİY (İşletme Yönetimi)Programı kapsamında İşletme Finansı ve Fizibilite Etüdleri ve turizm dersleri verdi. 2006 yılından bu yana Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’- nin çatı katındaki a7 Şehir Kulübü ve Tepekule Özel Günler salonlarının işletmeciliğini yürütüyor. 2012 yılında Ayvalık’ta faaliyet gösteren Miranda Gıda Ltd. Şti.ne ortak oldu. 2015 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesinde yer alan Litany restoranın kurucu ortağı olarak açılışını yaptı. 2016 Ağustos ayında yayın hayatına başlayan 'Magazine' adlı yeme-içme ve seyahat dergisinin Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürüyor..
Bu yazı Tepekule Yemek Okulu kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir