El yapımı tabela, floresanlı digitaline karşı..

Her tarafımızı ışıklı tabelalar sarmış durumda. Sarmak ne kelime? Binalar boyu ışıklar..Kendilerini bağıra bağıra anlatmaya çalışan, yerlisi yabancısı bir sürü marka..Ne kadar parlak ve ne kadar büyük olurlarsa o kadar etkileyici olacakları fikrindeler..

alexander-chen-an-evening-in-times-square

Önce filmlerde gördük bu manzaraları..Uygarlığın teknoloji ile el ele geldiği son noktaydı bu rengarenk metropoller..Hemen  gözümüz alıştı, çabucak her yere yayıldı. Şimdilerde artık en ücra kasabadaki pidecinin, telefoncunun , baklavacının bile olmazsa olmazı; büyük ve floresanlı tabelalar..

Bu arsızlıktan pekala korunmak da mümkünmüş meğer..Nasıl mı? Ben de, elimde fotoğraf makinası ile gezip dolaştığım yunan coğrafyasında sağı solu çekip, o çektiklerimi büyük bir keyifle bilgisayara aktadığımda farkettim nasıl olabileceğini. Çoğu ahşap üzerine; yine çoğu ressam falan da olmayan ellerden çıkma, kısık bir ampulle aydınlatılan bir sürü suluboya tabelala çekmişim.Sessiz sedasız müşterilerini bekleyen sakin; akdenizli kimliklerine çok da yakışan  kafelerin, barların, meyhanelerin tabelaları..

Floresanlı digital saldırı etrafımızda bolca var..Ben “ötekileri” seçtim.

103

100106102104101105113

Sanver Süzek hakkında

1961 yılında İzmir’de doğdu. E.Ü. İşletme Fakültesi- İşletme Finansı ana bilim dalından 1981 yılında mezun oldu.Aynı bölümde Araştırma görevlisi olarak 1987 yılına kadar çalıştı.Yüksek lisansını ‘Sermaye Artırımına Giden Firmaların Finansal Analizi’ tezi ile tamamladı. 1988-1999 tarihleri arasında Bodrum’da turizm seyahat acentacılığı ve otel yatırım ve işletmeciliği alanlarında yöneticilik yaptı.1996 yılında Bodrum Bardakçı koyundaki Mavi Otelin, 1999 yılında Bodrum Türkbükü’nde Mavi Suite otelin açılışını ve 2010 yılına kadar da işletmeciliğini yaptı. 2002-2003 döneminde İzmir’de Blue Miles adlı restorantın açılışını ve işletmeciliğini yaptı. 2003-2007 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Bölgesel Kalkınma ve İşletme Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi (BİMER)’in Danışma Kurulu Üyeliği yaptı,aynı dönemde BİMER’e bağlı AH-LA (American Hotel – Lodging Association) programında Otel – Restaurant Yönetimi ve Turizm Semineri, yine BİMER’e bağlı BEMİY (İşletme Yönetimi)Programı kapsamında İşletme Finansı ve Fizibilite Etüdleri ve turizm dersleri verdi. 2006 yılından bu yana Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’- nin çatı katındaki a7 Şehir Kulübü ve Tepekule Özel Günler salonlarının işletmeciliğini yürütüyor. 2012 yılında Ayvalık’ta faaliyet gösteren Miranda Gıda Ltd. Şti.ne ortak oldu. 2015 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesinde yer alan Litany restoranın kurucu ortağı olarak açılışını yaptı. 2016 Ağustos ayında yayın hayatına başlayan 'Magazine' adlı yeme-içme ve seyahat dergisinin Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürüyor..
Bu yazı Genel, Gezi-Seyahat kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

El yapımı tabela, floresanlı digitaline karşı.. için bir cevap

  1. Bursa Reklam der ki:

    Etkileyici Bir Tabela Modeli, Böyle yenilikçi olmak bizim harcımız değil böyle güzel etkileşimler hoşumuza gitti. Bursa Tabela Olarak tebrik ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir