Atina’da Brettos-İzmir’de Litany..

Atina’da Plaka bölgesine gidip de Brettos’u farketmemek olmaz.Yol üzerinde,küçücük bir dükkan.Yıllandırılmış bir çok içkiyi ister varilinden doldurarak,ister beğendiğiniz şişeden içebiliyorsunuz.Başka bir özelliği ise sadece şişeleri aydınlatarak yarattığı ambiansı..Neyse,amacım mekan tanıtmak değil..Çok beğenerek çektiğim bir fotosunu paylaşmak şimdilik..Web adresi meraklısına : http://www.brettosplaka.com/

DSCN2562d

Bizim Litany’e de haksızlık yapmayalım..Gün henüz batmış..Mojito’su..Daiquiri’si körfeze doğru sizi bekler..Brettos’u aratmaz hani? https://www.tepekuleizmir.com/litany-ristorante/ DSC_1116 copy copyd

Mojito ve daiquiri demişken..Malum mojito pek meşhur oldu  memlekette..Biz o zaman daiquiriden söz edelim bu vesile ile..Daiquiri; Küba’nin müziği ve müzisyenleriyle ünlü, adanın en batısında yer alan şehri Santiago de Cuba’ya 20 km mesafedeki bir kasabanın adı..Yapımı da kolay bu nefis bir yaz kokteyli, adını bu şirin kasabadan alıyor..

Önce malzemesi..

Küp Buz
2 Ölçek Rom (Havana Club öneririm.)
2/3 Ölçek Lime Suyu (Misket Limon)
1 Çay Kaşığı Pudra Şekeri
1 Lime Dilim (Misket Limon)

Yapılışına gelince..

Daiquiri kokteylini, shaker içerisinde rom, lime suyu, pudra şekeri ve buz karıştırarak, kokteyl bardağında servis edebilirsiniz. Garnitür olarak kokteyl bardağının üzerine lime dilimi koyabilirsiniz.Afiyet olsun..

Sanver Süzek hakkında

1961 yılında İzmir’de doğdu. E.Ü. İşletme Fakültesi- İşletme Finansı ana bilim dalından 1981 yılında mezun oldu.Aynı bölümde Araştırma görevlisi olarak 1987 yılına kadar çalıştı.Yüksek lisansını ‘Sermaye Artırımına Giden Firmaların Finansal Analizi’ tezi ile tamamladı. 1988-1999 tarihleri arasında Bodrum’da turizm seyahat acentacılığı ve otel yatırım ve işletmeciliği alanlarında yöneticilik yaptı.1996 yılında Bodrum Bardakçı koyundaki Mavi Otelin, 1999 yılında Bodrum Türkbükü’nde Mavi Suite otelin açılışını ve 2010 yılına kadar da işletmeciliğini yaptı. 2002-2003 döneminde İzmir’de Blue Miles adlı restorantın açılışını ve işletmeciliğini yaptı. 2003-2007 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Bölgesel Kalkınma ve İşletme Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi (BİMER)’in Danışma Kurulu Üyeliği yaptı,aynı dönemde BİMER’e bağlı AH-LA (American Hotel – Lodging Association) programında Otel – Restaurant Yönetimi ve Turizm Semineri, yine BİMER’e bağlı BEMİY (İşletme Yönetimi)Programı kapsamında İşletme Finansı ve Fizibilite Etüdleri ve turizm dersleri verdi. 2006 yılından bu yana Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’- nin çatı katındaki a7 Şehir Kulübü ve Tepekule Özel Günler salonlarının işletmeciliğini yürütüyor. 2012 yılında Ayvalık’ta faaliyet gösteren Miranda Gıda Ltd. Şti.ne ortak oldu. 2015 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesinde yer alan Litany restoranın kurucu ortağı olarak açılışını yaptı. 2016 Ağustos ayında yayın hayatına başlayan 'Magazine' adlı yeme-içme ve seyahat dergisinin Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürüyor..
Bu yazı Yeme-içme kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir